Suchdol – Nový Jičín – Štramberk – Hukvaldy– Frýdlant – Pražmo, den první
Naše putování do pohoří Moravskoslezských Beskyd jsme zahájili v pátek před 8 hodinou ranní, ze Zapadlých Čtvrtin jsme se na kolech dopravili k nejbližšímu železničnímu uzlu a vlakem jsme projeli Moravskou bránou.
Vystoupili jsme až v zastávce Suchdol nad Odrou. Naslinil jsem prst, abych zjistil odkud vítr fouká a hned jsme se vydali správným směrem.
Po 10 km přijíždíme do Nového Jičína.
Dál pokračujeme kopcovitou krajinou Moravskoslezských Beskyd a míjíme okraj města Štramberk.
Bez oddechu projíždíme Kopřivnicí a po ujetých 32 km zastavujeme na oběd pod gotickým hradem z r. 1234 - Hukvaldy.
Na další cestě k městu Frýdlantu překonáváme nevýrazný horský hřeben, z jehož vršku je krásně vidět západní část Beskyd s 1129 m vysokým Radhoštěm a přes údolí řeky Ostravice již zřetelně pozorujeme cíl naší cesty - severní hřeben Moravskoslezských Beskyd i jejich dominantu 1323 m vysokou Lysou horu.
V 17 hod. přijíždíme do Frýdlantu.
Další cestou vzhůru směřujeme k horské vísce Pražmo.
V hotýlku Travný jsme se po 70 km jízdy v 19 ,15 hod ubytovali.
č. | Název lokality | km | délka | čas | čas jízdy | |
1. | Suchdol nad Odrou | 0 | 9,00 | |||
2. | Nový Jičín | 10,00 - 11,00 | 60 | |||
3. | Štramberk | 20 | 12,00 | 60 | ||
4. | Kopřivnice | 23 | 3,0 | km | 12,30 | 30 |
5. | Hukvaldy | 32 | 9,0 | km | 13,15 - 15,00 | 45 |
6. | Lhotka | 43 | 11,0 | km | 16,00 | 60 |
7. | Frýdlant nad Ostravicí | 52 | 9,0 | km | 17,00 | 60 |
8. | Lubno | 60 | 8,0 | km | 17,50 - 18,00 | 50 |
9. | Pražmo | 70 | 10,0 | km | 19,15 | 75 |